Blog

Nemecké daňové priznanie - náklady o starostlivosť o dieťa

Žijete v Nemecku so svojou rodinou, manželkou či manželom a deťmi? Vedeli ste o tom, že náklady na starostlivosť o vaše deti si môžete odpočítať z vášho daňového základu? Náklady na opatrovateľku alebo náklady spojené s návštevou škôlky vám tak môžu pomôcť získať vyšší preplatok na daniach.

Ste povinný podávať si daňové priznanie v Nemecku?

V deviatich z desiatich prípadov sa zamestnancom na základe žiadosti o spracovanie daňového priznania z Nemecka isté peniaze vrátia. Znamená to, že podanie daňového priznania sa oplatí hlavne vtedy, keď nemáte povinnosť si ho podávať. Ale čo s tými, ktorí sú povinní daňové priznanie v Nemecku podávať?

Nemecké daňové priznanie podané faxom

Už dávno vyšiel z módy, a predsa je aktuálny - telefax. Po rokoch ticha zo strany štátnej správy je podanie daňového priznania faxom oficiálne povolené.

Spoločné zdanenie párov v Nemecku

Je možné spoločné zdanenie pri nezosobášených pároch? Ak hľadáte ďalší dobrý dôvod na uzatvorenie manželstva, možno ho nájdete v nasledujúcom článku.

Bankové účty-nemecká kontrola

Vlastníci zahraničných bankových účtov majú len malé šance uprieť nemeckému daňovému úradu informácie o svojich účtoch. Bankové údaje budú totiž odteraz poskytované daňovým úradom automaticky.

8 tipov ako ušetriť na daniach v Nemecku pred koncom roka

Vedeli ste, že môžete podať svoje daňové priznanie ešte aj za rok 2013? Za predpokladu, že ste zamestnanec bez ďalších príjmov. V tom prípade máte štyri roky čas, bez vyzvania podať daňové priznanie. A to sa vypláca: Daňovníkom vrátili dane v priemere 1 400 eur.