Prídavky na dieťa v Nemecku (Kindergeld)

Nárok na prídavky na deti z Nemecka (Kindergeld) máte, ak pracujete v Nemecku ako zamestnanec, ste tam sociálne poistený a ste nemeckým daňovým rezidentom, alebo ak pracujete v Nemecku ako vyslaný zamestnanec alebo živnostník a v Nemecku ste daňovým rezidentom.

Ako získať nemeckú daňovú rezidenciu

Po nástupe do práce sa v Nemecku oficiálne prihlásite na pobyt (získate Anmeldebestätigung) a v jednom kalendárnom roku odpracujete v Nemecku súvisle aspoň 183 dní, alebo po nástupe do práce v Nemecku požiadate na príslušnom daňovom úrade, aby vás za daňového rezidenta považovali. 

Oficiálne potvrdenie o nemeckej daňovej rezidencii za uplynulý kalendárny rok získate po podaní nemeckého daňového priznania od príslušného daňového úradu (Finanzamt). 

Ako požiadať o prídavky na deti z Nemecka (Kindergeld)

Vyplňte krátky online formulár na tejto stránke a my vám obratom pošleme osobný dotazník k žiadosti o prídavky na deti. Po prijatí dotazníka vám doručíme zoznam potrebných dokumentov, ktoré je potrebné doložiť práve vo vašej rodinnej situácii. Keď prijmeme všetky potrebné podklady, vašu žiadosť spracujeme.

Kedy môžete požiadať o prídavky na deti z Nemecka

Od 1. januára 2018 je možné o prídavky na deti z Nemecka požiadať šesť mesiacov spätne od mesiaca, v ktorom žiadosť prijme nemecký úrad kompetentný na prídavky na deti (Familienkasse).

O rodinné prídavky môžete požiadať do 18. roku veku dieťaťa, resp. do jeho 25. roku, ak je študentom denného štúdia na VŠ.

Výška prídavkov na deti z Nemecka

do 31.12.2017 mesačne od 01.01.2018 mesačne
na 1. a 2. dieťa 192 € 194 €
na 3. dieťa 198 € 200 €
od 4. dieťaťa na každé dieťa 223 € 225 €

Ak poberáte prídavky na deti aj v Čechách alebo na Slovensku, od týchto súm sa odčítava suma slovenských, resp. českých prídavkov.

Stav k 18.1.2018

Formulár pre získanie prídavkov na deti z Nemecka

Vyplňte formulár a obratom vám pošleme všetko potrebné k získaniu prídavkov na deti z Nemecka

Prosím zaškrtnite toto pole
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Ochrana osobných údajov.