Vrátenie daní z Holandska

V Holandsku sú príjmy zdaňované progresívnym spôsobom. To znamená, že daňová trieda a výška odvodov sa odvíja od výšky príjmu.

Výška daňových a poistných odvodov pre rok 2014:

Výška ročného príjmu v eurách Výška daňových a poistných odvodov
od 0 do 19 645 36,25 %
od 19 646 do 33 363 42 %
od 33 364 do 56 531 42 %
viac ako 56 531 52 %

Z príjmu sú odvádzané preddavky na dane. Výška preddavkov sa vypočíta z predpokladaného ročného príjmu. Ak ste boli v Holandsku zamestnaný, s veľkou pravdepodobnosťou máte nárok na vrátenie daní z Holandska.

Nárok na vrátenie daní z Holandska vám mohol vzniknúť ak

  • ste v Holandsku pracovali 
  • ste boli zamestnaný len na polovičný pracovný úväzok
  • ste počas daňového roka zmenili zamestnanie
  • pracovali ste naraz v dvoch zamestnaniach
  • ste slobodným rodičom
  • platili ste alimenty
  • cestovné do práce vám nepreplácal zamestnávateľ

Ako požiadať o vrátenie daní z Holandska

  • Zaregistrujte sa on-line a my vám obratom zašleme daňové formuláre. Súčasťou žiadosti o vrátenie daní z Holandska je Jaaropgaaf. Jaaropgaaf je formulár, ktorý by vám mal vystaviť zamestnávateľ na konci daňového roka. Ak formulár Jaaropgaaf nemáte, nie je to problém. Vašu žiadosť o vrátenie daní z Holandska spracujeme aj na základe vašej poslednej výplatnej pásky.
  • Žiadosť o vrátenie daní z Holandska spracujeme 1 až 2 dní od prijatia vašich formulárov. Elektronicky postúpime vašu žiadosť o vrátenie daní z Holandska na Holandský daňový úrad (Belastingdienst). O výslednej výške daňového preplatku vás budeme informovať ihneď po prijatí vašich dokumentov.
  • Predbežnú kalkuláciu vám vystaví Holandský daňový úrad v priebehu 2 - 5 mesiacov od podania vašej žiadosti o vrátenie daní z Holandska. Daňovú kalkuláciu vám pracovníci daňového úradu pošlú poštou na vašu korešpondenčnú adresu. Následne vám Holandský daňový úrad vystaví preplatok daní. Preplatok daní príde priamo na váš bankový účet. Následne vám pošleme faktúru za získanie vašich daní.

Kedy požiadať o vrátenie daní z Holandska

Vrátenie daní z Holandska môžete získať päť rokov spätne. O vrátenie daní z Holandska môžete požiadať po skončení každého daňového roka.

Cena

len 10,9 % z vrátenej sumy

minimálny poplatok: 29 €

Chcem vrátiť dane z Holandska

alebo zavolajte

051 321 5211

TIP

Holandský daňový úrad je najvyťaženejší v období od februára do mája. Žiadosti o vrátenie daní v tomto období sú zvyčajne spracovávané dlhšie. Preto sa snažte žiadosť podať v mesiacoch jún až január.