Vrátenie daní z Holandska

V Holandsku sú príjmy zdaňované progresívnym spôsobom. To znamená, že daňová trieda a výška odvodov sa odvíja od výšky príjmu.

Výška daňových a poistných odvodov pre rok 2017:

Výška ročného príjmu v eurách Výška daňových a poistných odvodov
od 0 do 19 982 36,55 %
od 19 982 do 33 792 40,8 %
od 33 793 do 67 072 40,8 %
viac ako 67 072 52 %

Z príjmu sú odvádzané preddavky na dane. Výška preddavkov sa vypočíta z predpokladaného ročného príjmu. Ak ste boli v Holandsku zamestnaný, s veľkou pravdepodobnosťou máte nárok na vrátenie daní z Holandska.

Nárok na vrátenie daní z Holandska vám mohol vzniknúť ak

  • ste v Holandsku pracovali 
  • ste boli zamestnaný len na polovičný pracovný úväzok
  • ste počas daňového roka zmenili zamestnanie
  • pracovali ste naraz v dvoch zamestnaniach
  • ste slobodným rodičom
  • platili ste alimenty exmanželke/exmanželovi
  • boli ste vyslaný a mali ste formulár A1

Ako požiadať o vrátenie daní z Holandska

  • Zaregistrujte sa on-line a my vám obratom zašleme daňové formuláre. Súčasťou žiadosti o vrátenie daní z Holandska je Jaaropgaaf. Jaaropgaaf je formulár, ktorý by vám mal vystaviť zamestnávateľ na konci daňového roka. Ak formulár Jaaropgaaf nemáte, nie je to problém. Vašu žiadosť o vrátenie daní z Holandska spracujeme aj na základe vašej poslednej výplatnej pásky.
  • Žiadosť o vrátenie daní z Holandska spracujeme v priebheu 24 hodín od prijatia vašich formulárov. V obodobí od februára do mája sa kvôli zvýšenému počtu holandských daňových priznaní môže táto doba predĺžiť na 1-3 dni. Elektronicky postúpime vašu žiadosť o vrátenie daní z Holandska na Holandský daňový úrad (Belastingdienst). O výslednej výške daňového preplatku vás budeme informovať ihneď po prijatí vašich dokumentov.
  • Predbežnú kalkuláciu vám vystaví Holandský daňový úrad v priebehu 2 - 5 mesiacov od podania vašej žiadosti o vrátenie daní z Holandska. Daňovú kalkuláciu vám pracovníci daňového úradu pošlú poštou na vašu korešpondenčnú adresu. Následne vám Holandský daňový úrad vystaví preplatok daní. Preplatok daní príde priamo na váš bankový účet. Následne vám pošleme faktúru za získanie vašich daní.

Kedy požiadať o vrátenie daní z Holandska

Vrátenie daní z Holandska môžete získať päť rokov spätne. O vrátenie daní z Holandska môžete požiadať po skončení každého daňového roka. Holandský daňový úrad nemá stanovený konkrétny termín na podanie daňového priznania, takže požiadať o vrátenie daní si môžete v priebehu roka. V prípade, že ste boli vyzvaný holandským daňovým úradom k podaniu daňového priznania, termín podania je k prvému júlu.

S čím vám ešte dokážeme pomôcť

Cena

len 12,9 %* z vrátenej sumy

minimálny poplatok: 29 €*

* ceny sú uvedené bez DPH. K finálnej sume bude pripočítaná DPH 20%.

Chcem vrátiť dane z Holandska

alebo zavolajte

051 321 5211

TIP

Ak ste pracovali v Holandsku, je veľmi pravdepodobné, že máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie, tzv. Zorgtoeslag. O príspevok môžete požiadať iba jeden rok spätne. S jeho získaním vám radi pomôžeme. Pre viac informácií ohľadom Zorgtoeslag nás neváhajte kontaktovať.