Prídavky na dieťa v Rakúsku

Pracujete v Rakúsku, žijete tam alebo do práce pravidelne dochádzate a máte deti? V tom prípade máte s najväčšou pravdepodobnosťou aj vy nárok na prídavky na deti z Rakúska. Prečítajte si, ako môžete tieto peniaze jednoducho a čo najskôr získať.

Získajte detské prídavky z Rakúska

Pre získanie stačí spĺňať základné požiadavky. Nárok na prídavky na deti z Rakúska (Familienbeihilfe) teda máte, ak pracujete v Rakúsku ako zamestnanec, vyslaný zamestnanec alebo živnostník a ste tam sociálne poistený. Oficiálne potvrdenie o rakúskom sociálnom poistení je e-card vystavená na meno pracovníka.

Ako získať prídavky na deti z Rakúska (Familienbeihilfe)?

Nemusíte nikam chodiť a všetko vybavíte prostredníctvom internetu. Na začiatok vyplňte online formulár (nachádza sa vpravo) a následne vám odošleme krátky osobný dotazník k žiadosti o rodinné prídavky z Rakúska, detailné inštrukcie a zoznam potrebných dokumentov.

Prijatie vašich podkladov vám potvrdíme a žiadosť spracujeme vo veľmi krátkom čase. Získať peniaze z prídavkov na deti z Rakúska nebolo nikdy jednoduchšie. Nemusíte sa obávať žiadnych skrytých poplatkov, veď naše služby využilo už cez 24 941 klientov!

Získate kvalitný servis a poradenstvo od našich zamestnancov, ktorý sa dokonalo orientujú v problematike daní, práva i rodinných prídavkov. V neposlednom rade aj to najdôležitejšie – pohodlne získate rakúske prídavky na všetky deti.

Kedy môžete požiadať o prídavky na deti z Rakúska

O prídavky na deti z Rakúska je možné požiadať päť rokov spätne od mesiaca, v ktorom žiadosť prijme rakúsky daňový úrad (Finanzamt) kompetentný na prídavky na deti.

O rodinné prídavky môžete požiadať do 18. roku veku dieťaťa, resp. do jeho 24. roku veku, ak je študentom denného štúdia na VŠ.

Výška prídavkov na deti z Rakúska od 1.1.2018

Vek dieťaťa Suma na mesiac
od narodenia 172,40 €
od 3 rokov 180,30 €
od 10 rokov 199,90 €
od 19 rokov 223,50 €

Mesačne sa celková suma prídavkov ešte zvýši na každé dieťa, ak v rodine:

  • žijú dve deti o 7,10 eur na každé dieťa,
  • tri deti o 17,40 eur na každé dieťa,
  • štyri deti o 26,50 eur na každé dieťa,
  • žije päť detí o 32,00 eur na každé dieťa,
  • šesť detí o 35,70 eur na každé dieťa,
  • sedem a viac detí o 52 eur na každé dieťa.

V septembri je navyše vyplácané štartovné do školy vo výške 100 eur na každé dieťa od 6 do 15 rokov.

Dobré vedieť: Ak poberáte prídavky na deti aj v Čechách alebo na Slovensku, od týchto súm sa odčítava suma slovenských, resp. českých prídavkov (stav k 18.1.2018).

Už to viac neodkladajte, rakúske rodinné prídavky si zaslúžite!

A navyše – vôbec to nie je komplikované, ako sa možno domnievate. Nemusíte sa ničoho obávať. Požiadajte o rakúske prídavky na deti hneď teraz online. Stačí vyplniť formulár umiestnený napravo a my vás v krátkej dobe kontaktujeme a so všetkým potrebným pomôžeme. Získate prídavky na deti z Rakúska, ktoré si zaslúžite rýchlo a bez ďalších zbytočných starostí. V prípade otázok nás môžete aj vopred kontaktovať.

TIP

Dohodnite si nástup do práce v Rakúsku od 1. v mesiaci a získajte prídavky na deti za jeden mesiac navyše. Rakúsko vypláca totiž prídavky na deti len za ten mesiac, v ktorom bolo rakúske sociálne poistenie uhradené od prvého dňa v mesiaci.

Formulár pre získanie prídavkov na deti z Rakúska

Vyplňte formulár a obratom vám pošleme všetko potrebné k získaniu prídavkov na deti z Rakúska

Prosím zaškrtnite toto pole
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Ochrana osobných údajov.